Projekt strony internetowej odpowiada za prawie 95% pierwszego wrażenia jakie wywiera Twoja firma na odwiedzających. Dlatego ważniejsze niż kiedykolwiek jest włączenie nowoczesnego projektu strony internetowej do strategii marketingowej Twojej marki.

Zainspiruj się z nowoczesnymi trendami w projektowaniu stron internetowych, i wykorzystaj je do odświeżenia wizerunku swojej firmy w internecie.

1. Biała przestrzeń

Nowoczesne projektowanie stron internetowych powraca do minimalizmu z dużą ilością białej przestrzeni, podobnie jak w czasopismach drukowanych.

Biała przestrzeń pomaga przenosić odwiedzających przez strony witryny, przechodząc od jednego elementu do następnego – i tworzy wizualną hierarchię, w której żaden element nie rozprasza całości strony www.

Biała przestrzeń pozwala odpocząć oczom widza. Pomaga także w zrozumieniu, definiując relacje między elementami strony.

Wiedza o tym, jak używać białych znaków w swojej witrynie, poprawi komfort jej użytkowania (UX).

2. Nagłówki na całej stronie

Nagłówki całostronicowe to droga do nowoczesnego tworzenia stron internetowych w 2020 roku.

Projektanci stron internetowych mogą wprowadzać odmiany nagłówka, ale popularna konfiguracja obejmuje dodanie tekstu klucza lub przycisków wezwania do działania (CTA) po lewej stronie nagłówka z przyciągającymi wzrok obrazami po prawej stronie.

Wynika to z faktu, że czytelnicy skupiają większość uwagi na lewym górnym rogu strony.

3. Projekt siatki

Współcześni projektanci stron internetowych będą nadal bawić się siatkami w 2020 roku – a asymetryczny układ prawdopodobnie stanie się jeszcze bardziej popularny.

Siatka umożliwia projektantom stron internetowych tworzenie układów dla złożonego responsywnego projektowania stron internetowych w łatwiejszy i bardziej spójny sposób w różnych przeglądarkach.

Układ siatki CSS ma jeszcze wiele do zrobienia, zanim stanie się kompatybilny ze wszystkimi interfejsami, ale nadal zyskuje na sile jako główny trend projektowania stron internetowych w 2020 roku.

4. Trendy kolorystyczne w 2020 r

Nowoczesny projekt strony internetowej wciąż eksploruje palety kolorów, a co roku pojawia się nowy kolor dla sieci.

Palety kolorów online będą bardziej wyciszone w 2020 r. W porównaniu do 2019 r.

Moda na gradienty wraca, mimo wciąż trwającego trendu flat design. Ponieważ gradienty obejmują szereg kolorów, są idealne do kierowania reklamy do szerokiego grona odbiorców.

Psychologia koloru będzie również odgrywać znaczącą rolę w trendach projektowania stron internetowych na rok 2020. Podczas projektowania nowej strony internetowej dla swojej firmy upewnij się, że zadbałeś o psychologię kolorów. Ważne jest, aby kolory pasowały do ​​marki.

Niektóre trendy w kolorach będą kontynuowane w 2020 r.:

 • Miękkie, fajne kolory (niebieskie, turkusowe. mięta i szarości) = Informacje i tła
 • Odważne, ciepłe kolory (czerwone, pomarańczowe, nawet zielone) = wezwania do działania (CTA)

5. Pogrubione czcionki

Nowoczesne projektowanie stron internetowych będzie wykorzystywać jeszcze lepiej czcionki do stworzenia unikalnego designu.

Pogrubienie tekstu znajduje zastosowanie w wielu miejscach – od nazw marek po nagłówki stron docelowych, gdzie najważniejszym ze wszystkich trendów tekstowych jest tekst dominujący na ekranie.

Wybierz krój pisma pasujący do Twojej marki, odbiorców i celu, jakim kieruje się Twoja firma.

Pamiętaj też, aby wybrać łatwy do odczytania krój pisma dla wszystkich treści w witrynie. Czytelność tekstu jest jednym z podstawowych czynników poprawiających UX witryny. Prosta, niepozorna bezszeryfowa seria Arial to świetny wybór, również ze względu na zaufanie jakim konsumenci darzą tą właśnie czcionkę.

6. Większy nacisk na UX / UI

Nowoczesne projektowanie stron internetowych coraz bardziej koncentruje się na user experience. UX witryny musi być płynny, nieprzerwany i wciągający.

Oznacza to:

 • Szybkie ładowanie strony
 • Mały bałagan (użyj białej przestrzeni!)
 • Skanowalność, hierarchia ważności treści, nagłówki
 • Multimedia

Projektanci stron internetowych łączą funkcjonalność z kreatywnością, aby stworzyć świetny UX, opierając się na czystym designie, zachowując jednocześnie kreatywność i wyjątkowość we wszystkich właściwych aspektach. W połączeniu z UX interfejs użytkownika witryny musi być intuicyjny.

Oznacza to:

 • Dobrze widoczne menu
 • Treść czytana od lewej
 • Brak elementów rozpraszających
 • Spójny design dla wszystkich podstron
 • Brak elementów wprowadzających zakłopotanie, ślepych zaułków

Zadbaj o  UX / UI swojej witryny poprzez:

 • Zapewnienie odwiedzającym łatwych do odczytania treści i łatwych w użyciu interfejsów
 • Dostosowanie Twojej witryny do wszystkich urządzeń na których będzie oglądana (RWT)

Należy pamiętać, że surfowanie po internecie na urządzeniach mobilnych wciąż wzrasta. Ponad 50% ruchu internetowego pochodzi z urządzeń mobilnych i oczekuje się, że liczba ta wzrośnie.

Aby witryna mogła odnieść sukces wszystkie jej elementy muszą być bezbłędnie wyświetlane na komputerach i urządzeniach mobilnych. Mobilne animacje i wideo będą coraz ważniejsze dla nowoczesnego projektowania stron internetowych.

Więcej o witrynach w technologii RWD dowiesz się tutaj.