Każdy nowy klient w dzisiejszych czasach oczekuje od swojej strony www wersji mobilnej. Jest to podstawowa funkcja nowoczesnej strony internetowej. Responsywność strony, czyli samodzielne jej dostosowanie się do rozdzielczości urządzenia na którym jest przeglądana, daje nam wiele możliwości kreowania układu treści pod konkretne urządzenia.

Responsywne projektowanie stron internetowych.

Budowanie stron internetowych w wersji RWD (responsywnej) zapewnia użytkownikom najlepsze wrażenia, niezależnie od tego, czy znajdują się na komputerze, laptopie, tablecie czy smartfonie.

Jak działa responsywne projektowanie stron internetowych?

Elastyczne projektowanie stron internetowych działa poprzez kaskadowe arkusze stylów (CSS), wykorzystując różne ustawienia, aby udostępniać różne właściwości stylu w zależności od rozmiaru ekranu, orientacji, rozdzielczości i innych cech urządzenia użytkownika.

Dlaczego elastyczne projektowanie stron internetowych jest ważne dla projektantów i właścicieli firm?

Dzięki technologii RWD jesteśmy w stanie wykonać stronę internetową 2x szybciej, oszczędzając czas na budowaniu osobnej wersji strony www pod urządzenia mobilne.

Oto kilka korzyści:

Jedna witryna dla każdego urządzenia: bez względu na to, czy oglądany jest na 27-calowym komputerze iMac z połączeniem bezprzewodowym, czy z ekranu telefonu z Androidem, witryna zostanie skonfigurowana pod kątem optymalnej przyjemności z oglądania.

Optymalny rozmiar elementów strony: dzięki responsywnemu podejściu do budowania stron internetowych wszystkie obrazy, czcionki i inne elementy strony będą odpowiednio skalowane, maksymalizując rozmiar ekranu, jaki ma użytkownik.

Nie ma potrzeby przekierowań: inne opcje projektowania wielu urządzeń wymagają użycia przekierowań, aby wysłać użytkownika do odpowiedniej wersji strony internetowej. Bez potrzeby przekierowań użytkownik może uzyskać dostęp do treści, które chce przeglądać, tak szybko, jak to możliwe.

Oszczędność czasu i pieniędzy: Elastyczne projektowanie stron internetowych jest również skuteczne z punktu widzenia ceny. Łatwiej jest także zarządzać, ponieważ jest to jedna witryna w porównaniu do dwóch. Nie musisz wprowadzać zmian dwa razy. Zamiast tego możesz pracować i aktualizować jedną stronę internetową.

Więcej o korzyściach przeczytasz na naszej stronie ofertowej: Projektowanie stron internetowych